انصارحزب الله گرگان
مذهبی،فرهنگی و سیاسی/نثار روح مطهر امام و شهدا صلوات
قالب وبلاگ

بیانیه اعتراض آمیز انصار حزب الله استان گلستان درخصوص شهادت آمربه معروف خلیلی

قصاص قاتل شهید خلیلی مطالبه عمومی امت حزب الله است

در این بیانیه آمده است:امر به معروف و نهی از منکر به دلیل ماهیت «بازدارندگی » خود می تواند تنش هایی را در پی داشته و یا منافع افراد یا گروه هایی را مورد تهدید قرار دهد. بر این اساس عمل به امر به معروف و نهی از منکر می تواند عکس العمل هایی را از سوی مخاطبان برانگیزد و هزینه هایی را بر آمر و ناهی تحمیل کند. در مقابل چنین فرآیندی وظیفه امر و نهی ساقط نمی شود و جامعه دینی و شهروندان آن موظف به پرداخت این هزینه ها هستند. از این رو امام علی علیه السلام می فرماید: «لا حاجة لله فیمن لیس لله فی ماله و نفسه نصیب;  خداوند به کسی که از مال و جان خود سهمی برای خدا قرار ندهد، نیاز ندارد.»

  

این بیانیه می افزاید:حضرت امام خمینی(ره) یکی از ویژگی های نظام اسلامی را اجرای امر به معروف و نهی از منکر دانسته و میفرمودند: کشوری که ادعا می‏کند جمهوری اسلامی است؛ باید همه افرادش آمر به معروف و ناهی از منکر باشند.

اگر ما اسلام را می‏خواهیم و اگر قرآن کریم را می‏خواهیم که در این مملکت و ان شاء اللَّه در ممالک دیگر پیاده بشود و می‏خواهیم که یک حکومت اسلامی داشته باشیم، باید همه توصیه به حق بکنیم و سفارش به حق بکنیم و در همه اطراف کشور، آنهایی که در کمیته‏ها هستند، آنهایی که در بسیج هستند، آنهایی که در دادگاه ها هستند و سپاه پاسداران، شهربانی ها و همه با هم سفارش به حق بکنند.
اگر اعوجاجی خدای نخواسته در یکی پیدا بشود یا نفوذی کرده باشد، بعض افراد منحرف و چپ یا چپنمای نوکر راست، باید سفارش کنند و نگذارند بر خلاف حق، کسی عمل کند.
وقتی یک کشوری ادعا می‏کند که جمهوری اسلامی است و می‏خواهد جمهوری اسلامی را متحقق کند، این کشور باید همه افرادش آمر به معروف و ناهی از منکر باشند. اعوجاج ها را خودشان رفع بکنند. اگر در یک کمیته‏ای خلاف واقع می‏شود، خود افراد کمیته و خود مردم آن اعوجاج را سفارش بکنند که رفع بشود.
سفارش به حق و صبر، و سفارش به صبر. در مشکلات صبر بکنند و سفارش به صبر کنند و در همه قشرهای متصدی کار، سفارش به حق بکنند.
نگذارند که بعض افراد در هر ارگانی که هستند، در هر جایی که هستند، خود ملت نگذارند که بعض افرادی که نفوذ کرده است در همه ارگان ها، اینها خلافی بکنند، خلاف شرعی بکنند، خلاف عرفی بکنند و آنها را امر به معروف کنند و از منکرات نهی کنند تا به سفارش حق تعالی که فرموده است «همه مردم در خسران‏اند مگر مومنین که عمل صالح می‏کنند و سفارش به حق می‏کنند و سفارش به صبر» (عمل شود).
ما همه امروز وظیفه داریم. امر به معروف و نهی منکر بر همه مسلمین واجب است. جلوگیری از منکرات بر همه مسلمین واجب است. سفارش به حق که امر به معروف است و نهی از منکر است بر همه مسلمین واجب است.
شما و ما موظفیم که هم در تمام اموری که مربوط به دستگاه های اجرایی است، امر به معروف کنیم و اگر اشخاصی پیدا می‏شوند که خلاف می‏کنند، معرفی کنیم به مقاماتی که برای جلوگیری مهیا هستند و مشکلات را هم تحمل کنیم؛ مشکلاتی که امروز برای ایران هست و برای مملکت جنگزده هست، این مشکلات باید صبر بشود تا اینکه رفع بشود.
* از بیانات امام خمینی(ره) در جمع دانشجویان در یازدهم دی سال۱۳۵۹

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
برگه ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 46068

امارگیر حرفه ای سایت