X
تبلیغات
زولا

انصارحزب الله گرگان
مذهبی،فرهنگی و سیاسی/نثار روح مطهر امام و شهدا صلوات
قالب وبلاگ

اشرافیت ریشه در افکار رئیس دولت سازندگی دارد

 کرباسچی با حکم دادگاه بدوی در مرداد 1377 به 5 سال حبس قطعی، 60 ضربه شلاق تعلیقی، یکصد میلیون تومان جزای نقدی، استرداد وجه نقد به مبلغ 17 میلیارد و 600 میلیون ریال و 20 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد. وی در مورد مشارکت در ارتشاء از اتهام وارده تبرئه شد، اما در مورد اتهام ارتشاء در قسمت تضییع حقوق شهرداری پرونده مفتوح باقی ماند.

  


در قرائت گردش کار پرونده که توسط منشی دادگاه قرائت شد، غلامحسین کرباسچی شهردار معلق تهران متهم به مشارکت در اختلاس 14 میلیارد 530 میلیون شد. همچنین شهرداری تهران در قالب کمیسیون‌های واهی با اخذ مبالغ هنگفت مجوز صادر می‌کرده و این اقدام معضلات زیادی را در ابعاد شهری و ابعادی که در آینده ظهور بیشتری پیدا خواهد کرد، ایجاد کرده است، اما در نهایت در حکم قطعی دادگاه کرباسچی به دو سال حبس، 10 سال انفصال از خدمات دولتی و یک میلیارد و 600 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
این نوع مدیریت اشرافی در دولت هاشمی رفسنجانی به وفور یافت می‌شد و 16 سال بعد، همزمان با روی کار آمدن دولت روحانی، اغلب مدیران دوران هاشمی رفسنجانی به رأس قدرت بازگشتند و مدیریت اشرافی و فیش‌های حقوقی بار دیگر از سوی این مدیران تکرار شد. ولی تاحالا برخورد در  خور اینمدیراننجومی صورت نگرفته است.
در این میان تنها چیزی که آشکار است، این است که این اشرافی‌گری ریشه در دولت هاشمی رفسنجانی دارد و از افکار رئیس دولت سازندگی منشا دارد. هاشمی در حمایت از کرباسچی می‌گوید: این‌قدر بحث از اختلاس و دزدی نکنید و روحیه مردم را خراب نکنید. وقتی که ما یک سدی را می‌سازیم و مثلاً ده میلیارد خرج می‌کنیم، ممکن است از قبل آن، پانصد میلیون هم اختلاس شود.

محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره مسئولانی که مدعی انقلاب‌‌گری و ساده زیستی هستند اما در زندگیشان اشراف‌زدگی آشکار است، اظهار کرد: قول و فعل این اشخاص متفاوت بوده و علاقه‌ای شدید به جمع‌آوری مال دنیا دارند. متأسفانه از این نوع چهره‌ها در رده‌های بالای نظام مشغول به کار هستند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به اینکه در دولت امید و تدبیر این روحیه اشراف‌زدگی نیز قابل مشاهده است، افزود: زندگی برخی از وزرای دولت فعلی خیلی بالاتر از سطح زندگی مردم است و با این روحیه نمی‌شود کشور را اداره کرد.

رئیس سابق کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: روحیه اشراف‌زدگی این اشخاص موجب آشفتگی افکار عمومی شده است. حضرت امام می‌فرمودند «اشرافی‌گری و دنیا‌طلبی با ملاحظه قابل جمع نیست». اگر ما اعتقاد بر مبارزه داریم، طبیعتاً با دلبستگی به دنیا و وابستگی به مال دنیا نمی‌توانیم مسیر خدمت به مردم را ادامه بدهیم.

پورمختار با بیان اینکه اشراف‌زدگی در دولت سازندگی بروز و ظهور کرد، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب درباره این روحیه، توصیه‌ها و تذکراتی  را به مسئولین نظام می‌دهند ولی باز برخی اشخاص مسیر جاه‌طلبی و دنیاطلبی خود را پیش می‌برند.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس درباره اقدامات کمیسیون قضایی پارلمان برای برخورد با متخلفان حقوقهای نجومی، گفت: این کمیسیون مجدانه پیگیر پرونده حقوقهای نجومی است و تا حصول نتیجه این روند ادامه خواهد داشت. باید دستگاههای نظارتی و قضایی کشور برای شفاف‌سازی و ازبین بردن جو بدبینی در جامعه، افراد متخلف را به ملت معرفی کنند.

[ پنج‌شنبه 14 مرداد‌ماه سال 1395 ] [ 02:24 ب.ظ ] [ مهدی ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
برگه ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 45769

امارگیر حرفه ای سایت