X
تبلیغات
زولا

انصارحزب الله گرگان
مذهبی،فرهنگی و سیاسی/نثار روح مطهر امام و شهدا صلوات
قالب وبلاگ

هاشمی همچنان امیدوار به شیطان بزرگ!

 قرار بود مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم در 100 روز نخست دولت یازدهم سروسامان بگیرد. دولت وارد سال چهارم خود شد و خبری از عمل به آن وعده‌ها نیست. حالا پدرخوانده دولت می‌گوید کلید حل مشکلات در دولت دوم آقای روحانی است.

  

روز گذشته هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش دفاعی تمام قد از برجام کرد و گفت: از کارهای بسیار ارزشمندی که در دولت یازدهم صورت گرفت رفع تحریم‌های طولانی و خطرناک بود، تا قبل از برجام در اکثر رشته‌های حساس از ایران کسی پذیرفته نمی‌شد اما امروز این مسئله حل شده است.
وی تاکید کرد: دولت با برجام پایه بزرگی را گذاشت و اگر بنای عوام‌فریبی باشد خیلی حرف‌ها را می‌شود زد. در حالی که ما باید بتوانیم به دانش و تحقیقات جهانی دسترسی داشته باشیم، از این رو معلمان آثار برجام را ببینند و برای بچه‌های مردم آن را روشن کنند.
سخنان آقای هاشمی در دفاع از برجام و ادعای رفع تحریم‌ها در حالی است که حتی دست اندرکاران و اعضای تیم مذاکره‌کننده نیز به بدعهدی آمریکا و رفع نشدن تحریم‌ها اذعان کرده‌اند. در همین رابطه چندی پیش عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در اظهاراتی گفت تحریم‌ها رفع شده‌اند اما روی کاغذ! رئیس کل بانک مرکزی نیز در مصاحبه‌ای گفته بود عایدی ایران از برجام «تقریبا هیچ» بوده است.
در همین حال بلومبرگ طی گزارشی با بیان اینکه ناامیدی طرفداران روحانی در ایران رو به افزایش است، نوشت: میزان محبوبیت روحانی طی یک سال اخیر به‌شدت کاهش یافته و اگر وی نتواند نتایج ملموس حاصل از برجام را به افکار عمومی نشان دهد، در انتخابات سال آینده به مشکل برمی‌خورد.
مرتضی 35ساله به بلومبرگ گفت: روحانی به وعده‌هایش عمل نکرد... وی گفته بود شغل ایجاد می‌کند و در استان‌ها سرمایه گذاری بییشتری صورت خواهد گرفت. اما ما هیچ تغییری از زمان انعقاد توافق هسته‌ای احساس نمی‌کنیم. من در دور قبلی به او رأی دادم، اما در انتخابات بعدی به روحانی رأی نخواهم داد.
به گزارش فارس، بلومبرگ ادامه داده است: ناامیدی طرفداران روحانی در ایران رو به افزایش است، زیرا فرصت‌های شغلی و پرداخت‌های بهتری که دولت وعده داده بود بعد از اجرای توافق هسته‌ای محقق شود، هنوز از راه نرسیده است. این مشکل روحانی در آستانه انتخابات سال آینده ریاست جمهوری است و مایه نگرانی عمده‌ای برای جامعه بین‌المللی است که او را بهترین امید خود برای ایجاد گشایش در تجارت و سیاست خارجی همکارانه می‌بیند.
این گزارش نوشت: براساس نظرسنجی‌ای که در ماه جولای توسط مؤسسه ایران پل، مستقر در تورنتو و به‌ سفارش مرکز مطالعات امنیتی و بین‌المللی دانشگاه مریلند انجام گرفت، 74 درصد از پاسخ دهندگان گفتند شرایط زندگی آنها بهبود نیافته است. تنها 42 درصد معتقد بودند که وضعیت اقتصاد در حال بهبود است، در حالی که این رقم در سال گذشته 57 درصد بود.
بنابراین گزارش حدود سه‌چهارم مردم گفته بودند روحانی در کاهش بیکاری «تا حدودی یا خیلی ناموفق» بوده است. در حالی که پس از امضای توافق هسته‌ای، 61 درصد نظر «بسیار مساعدی» نسبت به روحانی داشتند، این رقم اکنون به 38 درصد کاهش یافته است. با این حال، اکثریت قابل توجهی همچنان به‌طور کلی از وی حمایت می‌کنند، و کمتر از 20 درصد نظری «نامساعد» نسبت به روحانی دارند. ایران پل این نظرسنجی را به‌صورت تلفنی از 1007 نفر انجام داده است. ضریب خطای این نظرسنجی 3.2 درصد بوده است.
بلومبرگ ادامه داده است: یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد که اگر رقبای محافظه‌کار بتوانند کاندیدای محبوبی بیابند، احتمالاً وضعیت روحانی در انتخابات آسیب پذیر و شکننده خواهد بود.

[ یکشنبه 24 مرداد‌ماه سال 1395 ] [ 07:18 ب.ظ ] [ مهدی ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
برگه ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 45769

امارگیر حرفه ای سایت