انصارحزب الله گرگان
مذهبی،فرهنگی و سیاسی/نثار روح مطهر امام و شهدا صلوات
قالب وبلاگ

اهانت شدید مولوی گرگیچ امام جمعه اهل سنت آزاد شهر به عاشقان و عزادران اباعبدالله الحسین ع

اهانت شدید مولوی گرگیچ امام جمعه اهل سنت آزاد شهر به عاشقان و عزادران اباعبدالله الحسین ع

افرادی از اهل سنت که در مراسم سینه زنی و عزاداری محرم شرکت می کنند یا جاهل هستند و از اعتقادات مذهبی خود آگاهی ندارند و یا اینکه چاپلوسند و به دنبال پست، مقام و مال دنیا هستند، حساب اهل سنت از چنین افرادی جدا هست و ما چنین افسار گسیخته هایی که پیرومذهب و دین خود نیستند جزو اهل سنت نمی دانیم!

به گزارش عدالت خواهان گلستان "در حالی که ایران اسلامی و کشورهای منطقه در دهه اول محرم امسال نمایشگاه بزرگ ارادت و محبت به خاندان نبوت و سرور آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بود و در این امر شیعه و سنی در کنار هم و زیر تهدیدات تکفیری ها و داعشی های منطقه با هم شریک بودند یکی از مولوی های افراطی وابسته به جریان مکی در استان گلستان با بی شرمی تمام نسبت به عزاداران حسینی اهل سنت زبان به توهین و فحاشی گشود.

مولوی گرگیچ امام جمعه اهل سنت آزاد شهر گلستان در اظهاراتی از تریبون نماز جمعه چنین گفت: «… افرادی از اهل سنت که در مراسم سینه زنی و عزاداری محرم شرکت می کنند یا جاهل هستند و از اعتقادات مذهبی خود آگاهی ندارند و یا اینکه چاپلوسند و به دنبال پست، مقام و مال دنیا هستند، حساب اهل سنت از چنین افرادی جدا هست و ما چنین افسار گسیخته هایی که پیرومذهب و دین خود نیستند جزو اهل سنت نمی دانیم. »

وی در ادمه چنین ادامه می دهد: « … کسی که باور خود را رها کند و در مراسمات و اعتقادات دیگر مذاهب شرکت کند چاپلوس و متملق است و در میان اهل سنت هیچ جایگاهی ندارد، این بیچاره گان یا ناآگاه هستند و از اعتقادات مذهبی خود بی خبرند و یا اینکه دنبال مقام دنیوی، پست و خودشیرینی می باشند. اگرکسی مذهب و باور خود را رها کند و ازاعتقادات دیگر مذاهب پیروی کند به هیچ دین و باوری نیست…»

وی در ادامه توهین هایش به صدا و سیما هم به خاطر پخش عزادری اهل سنت انتقاد می کند و چنین  می گوید: « … بنده از صدا و سیما گلایه دارم که افراد نادان و نا آگاهی را از رسانۀ عمومی نشان می دهند که این ها اهل سنت هستند و سینه می زنند، هیئت و دسته دارند، شخصی جهالتی می کند از تمام شبکه های صدا و سیما پخش می شود …»

این مولوی افراطی وابسته به جریان مکی در ادامه سخنان توهین آمیز خود توهین به عزاداران اهل سنت را به اوج می رساند و چنین می گوید: « لذا از علماء می خواهیم که به مردم آگاهی های لازم مذهبی را آموزش دهند و صدا و سیما هم نباید افراد جاهل و چاپلوسی را که سینه زنی می کنند از رسانۀ عمومی به نام اهل سنت و اعتقادات آنان پخش کند،اهل سنت از چنین اعمالی دور هستند؛ حساب اهل سنت از چنین افراد احمقی جدا است و هرکس هم اعتراضی دارد بنده خودم پاسخگو هستم.»

توهین های این مولوی افراطی در حالی است که عزاداری اهل سنت برای امام حسین سابقه دیرینه در ایران و کشوهای همسایه دارد و مربوط به امروز و دیروز نمی شود و همیشه مایه همبستگی و نقطه ی اتفاق شیعه و سنی بوده است. البته جریان استعماری وهابیت از ۱۵۰ سال گذشته سعی بر منع اهل سنت از عزاداری امام حسین (ع) داشته است و در این راه افراطیون نقش ویژه ای را ایفا کرده اند. البته علمای انقلابی اهل سنت سیستان و بلوچستان بارها بر عزاداری اهل سنت برای امام حسین (ع) تاکید کرده اند و در مواردی آن را برای جوانان اهل سنت ضروری دانسته اند.

و اما سوال اساسی این است که این مولوی افراطی که همیشه مورد تمجید و حمایت جریان مکی بوده است چرا از همگرایی شیعه و سنی در منطقه گلستان این گونه به خشم آمده است که از تریبون نماز جمعه اهل سنت به اهل سنت توهین می کند؟

افزودن همیشگی به اختلافات اعتقادی شیعه و سنی در حوزه هایی که تاکنون مسئه اختلافی محسوب نمی شده اند با چه هدفی در دستور کار وابستگان جریان مکی آن هم در استانهایی به غیر از سیستان و بلوچستان قرار گرفته است؟

آیا این همان فرمول ایجاد ناامنی در سیستان و بلوچستان نیست که در حال تجویز و تزریق و توجیه برای اهل سنت گلستان می باشد؟ و آیا نباید در آینده ای نزدیک شاهد ناامنی هایی از نوع ناامنی های سیستان و بلوچستان در شمال و شمال شرق کشور بود؟ زیرا اینبار عده ای افراطی بهانه ای پبدا کرده اند که بخواهند به عزاداران اهل سنت که جناب گرگیچ آن ها را جز اهل سنت نمی دانند به آنها تعرض کنند!

احتمالا عده ای از همین افراطیون هم بعد از اینکه برایشان گفته شد که این عزاداران اهل سنت جز مذهب سنی ها نیستند قاعدتا باید تصور بکنند که احتمالا این عزادران سنی مرتد شده اند و قتل آن ها نیز واجب شده است!

کدام تحلیلگر امنیتی آشنا به ریشه های حوادث امنیتی در جنوب شرق نیست که امروز به این مسئله اعتراف نکند که بخشی از ناامنی های سال های اخیر در سیستان و بلوچستان به اظهارات تحریک آمیزی این چنین که در این سالها از برخی تریبون ها مطرح شده، بر می گردد؟ در اینباره شواهد مستحکمی وجود دارد که باید در فرصتی دیگر به آن پرداخت.

ایجاد زمینه سازی برای آسیب رساندن به عزادران اهل سنت با چه توجیهی از طرف نزدیکان مسجد مکی و مولوی عبدالحمید صورت می گیرد؟

شاید گفته شود بخشی از علمای اهل سنت اعتقادی به این نوع عزاداری ندارند ولی باید گفته شود که ده ها عالم اهل سنت در ایران و مخصوصا در گذشته وجود داشته اند که خلاف این نظر را دارند.

از سوی دیگر اگر قرار بود انتقادی به عزادران اهل سنت امام حسین (ع) گفته شود آیا تندتر از این هم میشد بیان کرد؟ . !

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
برگه ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 46067

امارگیر حرفه ای سایت