X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

انصارحزب الله گرگان
مذهبی،فرهنگی و سیاسی/نثار روح مطهر امام و شهدا صلوات
قالب وبلاگ
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در واکنش به فیشهای حقوقی نجومی، گفت: مردم خوی اشرافی‌گری برخی مسئولان را تحمل نمی‌کنند.

  


به گزارش بولتن نیوز،آیت‌الله سیداحمدخاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اتفاقات بحرین گفت: در بحرین حاکمیتی با مدیریت امریکاییها و انگلیسیها با مردمشان بدترین برخوردها را دارند و به زبان قرآنی جامعه فرعونی و به زبان امروزی جامعه ضدحقوق بشری را شکل داده‌اند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سلب تابعیت شیخ عیسی‌قاسم اظهار کرد: سلب تابعیت عالم 77 ساله بحرینی یک اعدام معنوی است و دولت بحرین حق سلب تابعیت این شخصیت را ندارد. وزارت خارجه در این موضوع موضع‌گیری کرده است اما باید تلاش بیشتری کند. حوزه علمیه نجف و قم و مراجع تقلید نیز باید در این‌باره تاثیرگذار باشند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به برگزاری اولین نماز جمعه در سال 58 به امامت مرحوم آیت‌الله طالقانی، به برگزاری نمازجمعه در هوای 42 درجه اشاره و این اقدام را نوعی بیعت با نظام اسلامی دانست.

وی افزود: نماز جمعه یک نماز معمولی نبوده و یک نماز عبادی و سیاسی است و به همین دلیل امام جمعه را ولی فقیه منصوب می‌کند. بدون نصب ولی فقیه نماز جمعه هم مشروع نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نماز جمعه یک سرمایه است و در دفاع مقدس، راهپیماییها و حوادثی که در کشور پیش آمده است، این سرمایه خدمات ارزشمندی را به نظام اسلامی کرده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دریافت حقوقهای نامتعارف گفت: این مسئله همچنان در ذهن مردم ایران زنده است و مردم می‌خواهند عدالت را ببینند و تحمل نمی‌کنند که برخی مسئولین خوی اشرافیگری را زنده کنند.

وی تاکید کرد: امیدواریم برخورد مسئولین 3 قوه با متخلفین مقطعی نباشد. سیاسی کردن مسئله در این مورد اشتباه است و حقوقهای نجومی در هر دولتی که باشد ما آن را محکوم می‌کنیم.

آیت الله خاتمی در ادامه افزود: یک زوج جوان را برای 10 میلیون تومان وام جان به لب می‌کنند، اما خودشان حقوقهای آنچنانی می‌گیرند. برخوردهای مقطعی دردی را درمان نمی‌کند و باید منفذهای ورودی را ببندیم و مجلس و دولت با این موضوع برخورد کنند.

وی درباره گزارش ادعایی بان‌کی‌مون علیه ایران، این گزارش را غیر منصفانه و ظالمانه دانست و تصریح کرد: بحث بحث موشکی ما به دبیرکل سازمان ملل و به برجام مربوط نیست. گزارشهای دبیرکل سازمان ملل تحت تاثیر لابی صهیونیستها تنظیم می‌شود و خود نماینده رژیم صهیونیستی به این موضوع اذعان دارد. در بحث عربستان نیز دبیرکل سازمان ملل با دریافت پول از عربستان اسم آنها را از لیست ترور مردم یمن درآورده که جواب این شیطنتها فقط مقاومت است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به کودتای نافرجام در ترکیه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدای کودتا و غلبه زورمندانه را محکوم کرد چرا که معتقدیم باید به رأی مردم احترام گذاشت و از همین مبناست که از دولت سوریه حمایت می‌کنیم. این موضع نظام اسلامی یک موضع مبنایی است.

آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: رئیس جمهور ترکیه علاوه بر عذرخواهی که از دولت روسیه کرده است باید دو عذرخواهی دیگر انجام دهد. اولین عذرخواهی از قربانیانی است که توسط داعش در کل دنیا از جمله مسیحیان و مسلمانان کشته شده‌اند. یکی از دولتهایی که به داعش میدان داده، دولت ترکیه است.این دولت در تمامی خونهای ریخته شده توسط داعش، شریک است. دومین عذرخواهی مربوط به برخورد منافقانه دولت ترکیه با اسرائیلیها است.

وی با بیان اینکه اقدام تروریستی در فرانسه و کشتار بیگناهان در تمام دنیا را محکوم می‌کنیم، خاطرنشان کرد: همان تروریستهایی را که برای مقابله با جمهوری اسلامی ساخته‌اند امروز به جان خودشان افتاده است.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه بیش از 80 درصد قربانیان تروریسم در دنیا مسلمانان هستند، گفت: تقسیم تروریسم به تروریسم بد و خوب معنا ندارد و اینکه تروریستهایی که 17 هزار نفر از مردم کشورمان را ترور کرده‌اند، تروریست خوب بنامیم و تروریستهای دیگر را تروریستهای بد نامگذاری کنیم، قابل قبول نیست.

آیت‌الله خاتمی در پایان تاکید کرد: انتصاب این تروریسم به اسلام جنایت دیگری است که رئیس جمهور فرانسه انجام داده است. این اتهام از آن تروری که صورت گرفته بسیار زشت‌تر است.

[ شنبه 2 مرداد‌ماه سال 1395 ] [ 07:05 ق.ظ ] [ مهدی ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
برگه ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 46446

امارگیر حرفه ای سایت